Par biedrību
Musica Humana
MUSICA HUMANA dibināta 2013. gadā diriģentu Pētera Vaickovska un Kristiānas Vaickovskas vadībā ar mērķi radīt domubiedru kopienu. Sākotnējā interese bija cieši par seno mūziku, tomēr laika gaitā darbības loks ir paplašinājies līdz visiem mūzikas žanriem un stiliem, kā arī tiek realizēti starpnozaru projekti.

MUSICA HUMANA veic mūzikas vēstures izpēti, realizējot senās mūzikas koncertciklus, festivālus, lekcijas. Biedrība ilggadēji sadarbojas ar pašvaldībām, dodoties koncerttūrēs uz Latvijas mazpilsētām, veicinot kultūras pieejamību reģionos. MUSICA HUMANA veicina jaunradi turklāt starpdisciplināri, sadarbojoties ar radošajām nozarēm – teātra, vizuālo, dejas, dzejas un visām citām mākslām.

 • Pēteris Vaickovskis
  Diriģents, bass, mākslinieciskais vadītājs
  Pēteris Vaickovskis ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kora diriģēšanas specialitātē pie asoc. prof. Sigvarda Kļavas. Pēteris mācījies arī trombona (emerit. prof. Boļeslavs Voļaks), ērģeļu (prof. Vita Kalnciema) un klavesīna (asoc. prof. Aina Kalnciema) spēli. Teorētiskas un praktiskas zināšanas senajā mūzikā papildinātas, studējot apmaiņas programmā Amsterdamas Mūzikas konservatorijā pie profesoriem Jos Vermunt un Jos van Veldhoven.
  Zināšanas papildinātas arī meistarklasēs pie Dirk Snellings, ansambļa Doulce Mémoire, Paul Hillier, Peter Phillips un citiem renesanses mūzikas speciālistiem. Pēteris Vaickovskis ir senās mūzikas ansambļa Ars Antiqua Riga dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, kā arī Latvijas Radio kora dziedātājs, vienlaikus šajā korī pildot arī mākslinieciskā vadītāja asistenta pienākumus.
  Pēteris ir arī Latvijas Universitātes kamerkora DeCoro un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktā kora diriģents un senā mūzikas ansambļa Modus Vivendi vadītājs.
  Biedrībā Musica Humana Pēteris darbojas kā valdes loceklis, projektu mākslinieciskais vadītājs un mūziķis.

 • Kristiāna Vaickovska
  Diriģente, muzikoloģe, producente un projektu vadītāja
  Kristiāna Vaickovska šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūrā vēsturisko muzikoloģiju (prof. Lolita Fūrmane). Ieguvusi gan akadēmisko maģistra grādu muzikoloģijā ar specializāciju mūzikas vēsturē, gan profesionālo maģistra grādu kora diriģēšanā. Mācījusies ērģeļspēli pie prof. Vitas Kalnciemas. Teorētiskas un praktiskas zināšanās baroka laika mūzikā papildinātas Amsterdamas mūzikas konservatorijā pie profesoriem Jos Vermunt un Jos van Veldhoven. Kora un orķestra diriģēšanu studējusi arī Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas akadēmijā pie profesoriem Erwin Ortner un Uros Lajovic. Zināšanas papildinātas meistarklasēs pie interpretiem Per Borin, Erik Van Nevel, Raphael Immoos, Dirk Snellings un Zsolt Nagy.
  Kā dziedātāja piedalījusies Latvijas Radio kora, senās mūzikas ansambļa Ars Antiqua Riga un citos projektos.
  Šobrīd Kristiāna ir Latvijas Mūzikas informācijas centra eksperte un biroja administratore, Latvijas Universitātes kamerkora DeCoro un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktā kora diriģente.
  Biedrībā Musica Humana Kristiāna darbojas valdes locekle, producente, projektu vadītāja un arī mūziķe.

Sadarbība
Atbalstītāji
Made on
Tilda