Jaunumi

Paula Bucena Pasija (1578) skanēs Tērvetē un Augstkalnē

Svētdien, 26. martā, plkst. 12.00 Tērvetes Kalnamuižas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un plkst.14.00 Augstkalnes Mežmuižas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks senās mūzikas ansambļa Ars Antiqua Riga koncerts "Pasija".

Ars Antiqua Riga:
Agate POOKA /soprāns/
Kristiāna VAICKOVSKA /soprāns/
Normunds ĶIRSIS /kontrtenors/
Jānis KURŠEVS /tenors/
Vitālijs STANKEVIČS /baritons/
Pēteris VAICKOVSKIS /bass, mākslinieciskais vadītājs/

Programmā: Paulus Bucenus Philorodus, Martinus Crusius

Ieeja koncertos bez maksas.
Pasākumu organizē biedrība "Musica Humana" ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Tērvetes Kalnamuižas un Augstkalnes Mežmuižas baznīcu draudžu atbalstu.

- - - - -
  • Koncertprogrammā "Pasija" iekļauta teju visa pieejamā un rekonstruētā 16. gadsimta vokālās daudzbalsības mūzika, kas sarakstīta Latvijas teritorijā. Programmas centrālais skaņdarbs ir Paula Bucena Pasija Domini Nostri Jesu Christi (1578), kas rakstīta pēc Mateja evaņģēlija par Klusās nedēļas notikumiem.
  • Senās mūzikas ansamblis Ars Antiqua Riga darbojas teju desmit gadus (kopš 2013), uzticīgi saglabājot un kopjot interesi par vokālo daudzbalsību un dziedāšanu ansamblī. Ars Antiqua Riga dalībnieki ir akadēmiski izglītoti dziedātāji un diriģenti – Latvijas profesionālo koru mākslinieki, ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Pēteris Vaickovskis. Ars Antiqua Riga pamatrepertuāru veido Rietumeiropas vēlīno vidusslaiku un renesanses vokālā daudzbalsība, kā arī laikmetīgā mūzika, kas rakstīta ar atsauci uz seno mūziku. Būtiska ir arī ansambļa misija mūziku vest pie cilvēkiem, muzicējot ne tikai lielpilsētās, bet arī mazpilsētās. Viena no ansambļa atskaņotākajām koncertprogrammām ir Luters un laikabiedri, kas veltīta Reformācijas 500 gadu atcerei. 2022. gadā iznāca ansambļa debijas albums Uģis Prauliņš. Mesa un interlūdijas L’homme armé.
Koncerti
Made on
Tilda